ČSOP Kokonín

Oddíl MOPíků Vlaštovky

Vlaštovka Výchova mladé generace patří k základím pilířům práce v ZO ČSOP Kokonín. Naší filosofií je heslo, že účinně chránit je možné jen to, co je nám známé, k čemu máme vztah. O vytvoření pouta mezi dětskou duší a přírodou nám tedy jde v první řadě.
V oddíle MOPíků (Mladých Ochránců Přírody) se snažíme společně poznávat krásy přírody, porozumět alespoň částečně jejím vztahům a funkcím a hlavně si užít venku co nejvíce zábavy. Vedle témat čistě přírodovědných se věnujeme i místopisu, poznávání tradičních řemesel a krajových zvyklostí, tábornickým znalostem (oheň, stanování, uzlování, stopování), zdravovědě, topografii, geologii, astronomii, zahradnictví, chovatelství atd. V centru zájmu jsou i vztahy mezi jednotlivými členy oddílu, snažíme se rozvíjet jejich poctivost, empatii, čestnost a další ctnosti vycházející z křesťanské etiky. Všechny dětí i vedoucí jsou pojištěni proti úrazu a na odpovědnost za škodu při oddílové činnosti.

Schůzky

Scházíme se každé pondělí v 15:15 v sídle ZO ČSOP Kokonín na adrese Rychnovská 124, Kokonín. Nejbližší zastávka autobusu 101 Kokonín, sokolovna je vzdálena asi 300 metrů. Trvání oddílových schůzek je různé, ale snažíme se vrátit na základnu nejpozději v 18:15.

Vybavení

Snažíme se trávit naprostou většinu oddílových schůzek venku. Často se pohybujeme v těžko prostupném terénu, blátě, u potůčků a pramínků. Oblečení musí proto odpovídat výše uvedenému popisu. Dopředu MOPíky upozorňujeme pokud bude třeba mít na schůzku gumové holínky. Ty by měly být co nejvyšší, pohodlné a hlavně dokonale těsnící. Dále je vhodné mít batůžek s lahví na vodu (ne jednorázovou) a dětský ostrý nůž (vyřezávání). Doporučujeme také vhodnou ochranu proti klíšťatům (repelent, hladké dlouhé oblečení). Samozřejmostí po návratu ze schůzky by mělo být prohlédnutí a případné vyndání klíšťat. V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit.

Vedoucí

Hlavním vedoucím MOPíků je Marek Drápal, předseda ČSOP Kokonín.

Přidejte se k nám...

Pokud máte zájem zařadit se mezi MOPíky, napište nám, zavolejte.